خواص آکوامارین  ( Aquamarine )

خواص آکوامارین ( Aquamarine )

آکوامارین  و خواص آن ( Aquamarine )

سختی : 7/5– 8    وزن مخصوص : 2/6 – 2/9    شکست نور : 1/57

آکوامارین به معنای آب دریاست زییرا هم رنگ آب دریا می نماید اکوامارین از دو واژه لاتین Aqua به معنای آب و mare به معنای دریا گرفته شده و مربوط به رنگ سبز و آبی است که در این سنگ قیمتی وجود دارد.

این سنگ در رنگ های آبی روشن تا تیره و آبی مایل به سبز یافت می شود که مرغوب ترین آن آبی سیر است , هرچند بلورهایی از آکوامارین با کیفیت پایین تر را نیز می توان با حرارت دادن ( حدود چهارصد درجه ) به رنگ آبی سیر و مرغوب تبدیل کرد آکوامارین بلورهای شکننده و درشت دارد ولی شفافیت آن مانند بلور زمرد است که ترک دارد . کانال های رشته مانند و توخالی از مشخصات این سنگ است که نور را منعکس می کند.

توپاز آبی به آکوامارین بسیار شباهت دارد اما به طور نرمال به دلیل لغزنده تر بودن و جلای بیش تر توپاز تا حدی قابل تمایز از هم می باشد  . نگین های مصنوعی آکوامارین در بازار غالبا اسپینل مصنوعی است که به رنگ آکوامارین می باشد  . مهم ترین معادن آکوامارین در برزیل و بعد از آن در کشورهای آمریکا , روسیه , پاکستان و بعضی از کشورهای آفریقایی وجود دارد .

خواص و فواید آکوامارین  :

استفاده از آکوامارین سیستم دفاعی بدن را به ویژه  در برابر آلرژی ها و حساسیت ها تقویت می کند . مالیدن آکوامارین و نیز گذاردن آن برای ساعاتی در استکان آب و  مالیدن آن آب به پوست حساسیت های پوستی را رفع می کند.

گذاشتن سنگ آکوامارین بر روی  چاکرای گلو برای فعال کردن و پاکسازی این چاکرا از انرژی های منفی و درمان بیماری های مجرای تنفسی برونشیت ریه ها التهاب حنجره و تقویت تارهای صوتی مفید است.

آکوامارین قدرت بیان هوش را افزایش می دهد و به ما کمک می کند آگاهی خود را افزایش دهیم در قدیم نیز دریانوردان از این سنگ استفاده می کرده اند و آن را نوعی طلسم برای نگهداری خود از حوادث دریانوردی می دانسته اند.

نظرات کاربران

نظر بدهید