تورمالین و خواص آن ( Tourmaline )

تورمالین و خواص آن ( Tourmaline )

تورمالین Tourmaline :

سختی : 7-7/5       وزن مخصوص : 2/9 – 3/3        شکست نور : 1/6 – 1/65

 تورمالین از واژه تومالی به معنای سنگ جواهر گرفته شده است . تورمالین در رنگ های صورتی تا قرمز ، سیاه , آبی , سبز و زرد یافت می شود. از ویژگی های تومالین آن است  که هنگام فشار و ضربه و یا بر اثر حرارت دادن و سپس سرد کردن و مالش دادن بار الکتریکی پیدا کرده و دارای الکتریسته ساکن می گردد و می تواند تکه های ریز کاغذ یا خاکستر را به خود جذب کند  .

به دلیل مختلفی از جمله فرمول شیمیایی پیچیده  آن تورمالین را به طور مصنوعی نمی توان تولید کرد. مشخصات اپتیکی تورمالین و میزان نسبتا بالای شکست نور و پدیده چند رنگی قوی این کانی , ویژگی خوبی برای تشخصی این کانی است . اگرچه از کشف این سنگ بیش از دویست سال نمی گذارد ,  اما پس از کشف آن ها به وفور در صنایع پزشکی ,  دارویی و ابزار نوری مورد استفاده قرار گرفته است. کشورهای برزیل ، آمریکا ، روسیه ، کانادا ، استرالیا و بعضی از کشورهای آفریقایی معادن مهمی ار انواع تومالین ها را دارا می باشند.

خواص و فواید تورمالین سبز :

این سنگ در درمان مشکلات قلبی و بیماری های خونی کاربرد دارد . تورمالین سبز متعادل کننده عواطف است و به فراموش کردن آسیب های گذشته و شروعی دوباره کمک می کند ,  اعصاب خسته را می آساید و آن را تقویت می کند همچنین این سنگ افسردگی را از بین می برد و سبب رفع بی خوابی و تقویت و تمرکز اعصاب وکم شدن استرس و ترس در وجود آدمی می شود.

خواص و فواید تورمالین صورتی :

تورمالین صورتی یا روبلیت در رنگ های قرمز تیره تا صورتی یافت می شود این سنگ با چاکرای قلب ارتباط دارد و برای تقویت قلب و فعال کردن سیستم ایمنی بدن مفید است وجود یک تکه از این سنگ در محیط  خانه سبب نزدیک تر شدن ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر می شود . افکار و نیروهای منفی در ارتباط با زندگی مشترک را ار بین می برد و شور شادی و اشتیاق به زندگی را در هریک از افراد بر می انگیزد این سنگ به دلیل تعادل بخشیدن به مرکز قلب و آرامش عمیقی که در شخص ایجاد می کند برای بیماران روحی مفید است.

خواص وفواید تورمالین آبی  :

استفاده از این سنگ به ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای گلو سبب تقویت ریه ها و حنجره و تنظیم غدد هرمونی به ویژه غده تیروئید و غده تیموس می گردد این سنگ قدرت سرد کنندگی دارد و برای درمان التهاب و سوختگی مفید است.

خواص و فواید تورمالین سیاه  :

این سنگ برای تقویت قلب ,  باز شدن گرفتگی عروق , فعال کردن دستگاه گردش خون و تنظیم سیستم خون سازی بدن بسیار مفید است . شورل یا تورمالین سیاه از سنگ های پشتیبان قدرت مند در برابر انرژی های منفی دیگران به شمار می رود و چشم زخم را دفع می کند هم چنین انرژی های منفی وسایل الکتریکی و تشعشع دار را نیز بر می گرداند.

نظرات کاربران

نظر بدهید