خواص مرجان ( Coral )

خواص مرجان ( Coral )

مرجان و خواص آن :

سختی : 3 – 4     وزن مخصوص : 2/6      شکست نور : 1/45  -  1/65

مرجان واژه ای است عربی و نام آن در فارسی ( بسد ) می باشد بعضی نیز می گویند نوع سرخ آن را بسد و دیگر رنگ های آن را مرجان خوانند مرجان منشا آلی دارد و در قعر دریا می روید و در رنگ های قرمز ، صورتی , سیاه ، سفید و آبی یافت می شود .

مرجان توسط جانوران بسیار کوچک مرجانی به نام پولیپ که در حفره های سنگ های بستر دریاها قرار میگرند و از خود مواد آهکی ترشح می کنند در گذر زمان به وجود می آید . بهترین ومرغوب ترین نوع مرجان به رنگ قرمز است .  شاخه های مرجان طبیعی و دست نخورده مات بوده و پس از جلا دادن دارای درخشش شیشه ای می شود .  مرجان ها به گرما , اسید و هرنوع مایعات بسیار گرم حساس اند و در گذر زمان رنگ آن کم رنگ می شود.
خواص و فواید مرجان  :

استفاده از مرجان سرخ به صورت گردن بند یا دست بند برای تقویت قلب و تنظیم و فعال کردن سیستم خون سازی بدن مفید است و برای کسانی که بیماری های کم خونی ، پایین بودن فشار خون و بیماری های زنانه و نازایی مبتلا هستند اثر مطلوب دارد استفاده از آن به ویژه قرار دادن آن بر روی ناحیه شکم انرژی حیات بدن را دو چندان می کند و متابولیسم بدن را تنظیم و فعال می کند و برای تقویت معده و دستگاه گوارش مفید است . در قدیم نیز در کتب داروهای قلبی و چشمی به کار می رفته و برای جلوگیری از خون ریزی گلو و سینه و همچنین درمان عسر البول سخت ادراری استفاده می شده است هم چنین بر گردن آویختن آن اثر سحر را باطل می کند و چشم زخم و آثار آن را دفع می نماید.

نظرات کاربران

نظر بدهید