کریستال سنگ ( Rock - crystal )

کریستال سنگ ( Rock - crystal )

کریستال سنگ ( Rock - crystal )

سختی : 7     وزن مخصوص : 2/6      شکست نور : 1/55

بلور یا کریستال , سنگی سفید , بی رنگ و شفاف و از گروه کوارتزها به شمار می رود کریستال در زبان یونانی به معنای یخ است و در قدیم مردم آن را به این نام می خواندند . چون گمان می کردند که کریستال آب منجمد است.

کریستال ها در تمام نقاط جهان به فراوانی یافت می شود و از برای ساختن لوستر ظروف گوناگون اجزا دوربین مانند لنز و عدسی ها و اشیا دیگر استفاده می کنند در مواردی نیز برای شبیه سازی برلیان و دیگر نگین های جواهر کم ارزش کریستال را به کار می گیرند.

کریستال ها در مقابل اشعه x و تشعشعات رادیویی دودی رنگ می شوند. و هیچ نوع اسیدی به جز اسیر هیدروفلوریک بر آن تاثیر نمی گذارد . گفتنی است که گاهی به غلط به آن الماس هرکیمر , الماس آرکانزاس و الماس آریزونا نیز گفه می شود.

خواص و فواید کریستال سنگ :

امامان معصوم از بلور یا کریستال به نیکی نام آورده اند و سنگ شناسان فواید فراوانی را برای آن ذکر کرده اند .

استفاده از کریستال برای درمان بیماری های غده تیروئید موثر بوده و دردهاید عضلانی و ناحیه ستون فقرات را تسکین می دهد . نگاه کردن به کریستال نیز چشم را تقویت می کند و برای درمان بیماری های چشمی موثر است .

کریستال انرژی مثیت قوی دارد و انرژی های منفی را از محیط اطراف دور می کند و سبب آرامش و تعادل روح و تقویت اعصاب می گردد . همچنین همراه داشتن گردنبندی از سنگ بلور دیدن کابوس و خواب های پریشان را دور می کند.

نظرات کاربران

نظر بدهید