خواص یشم ( Jade )

خواص یشم ( Jade )

سنگ یشم  و خواص آن :

سختی : 6 -7      وزن مخصوص : 2/9   -   3/3    شکست نور : 1/6-  1/67

جید یا یاشم که در کتب جواهرشناسی قدیم آن را یشب یا یسب خوانند شامل دوگونه سنگ به نام های ژادئیت و نفریت است که از این میان ژادئیت مهم تر و ارزشمند تر از نفریت می باشد.

این سنگ بسیار مقاوم و محکم بوده و نور و اسیدها بر آن بی تاثیرند . یشم بیش تر به رنگ های سبز و طیف آن به همراه طرح های ابر و بادی سبز و رنگ سفید تا شیری یاقت می شود که بهترین رنگ آن سبز شفاف و روشن زمردی است .  برای بهتر شدن کیفیت رنگ یشم آن هارا فراوری می کنند اما غالبا پایداری رنگ نخواهد داشت مهم ترین معادن یشم در برمه ,  ژاپن ,  چین ,  روسیه و آمریکا قرار دارد.

خواص و فواید یشم : 

در کشورهای آسیایی شرقی یشم را سنگ مقدس و حامی یاد می کنند .  برگردن آویختن یشم به طوری که در برار معده قرار گیرد سبب تقویت معده می گردد و ناراحتی های معده ودستگاه گوارش را درمان می کند , هم چنین برای درمان ضعف وامراض کلیه و سنگ کلیه موثر است و نیز سبب تنظیم سوخت و ساز بدن و تعادل بدن می شود . همچنین اگر این سنگ را زن حامله همراه داشته باشد به آسانی وضع حمل می کند .

یشم به عنوان سنگ حامی و حرز به کار می رود . به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن آن در محل کار یا گوشه ای از اتاق نیروهای منفی را از محیط دور می کند و شادی و آرامش خاصی به روح می بخشد.

نظرات کاربران

میثم جمعه 5 مرداد 1397

عالی

نظر بدهید